Банк подав до суду. Чого очікувати?

Банк подал в суд

Банк подав до суду. Чого очікувати?

І. Ви дізнались, що банк подав до суду

Як, правило, кредитор дізнається, що банк подав до суду, коли на його адресу надійшла копія позовної заяви. У ситуації, що склалась, це найкращий варіант, оскільки в такій ситуації є час підготуватись і подати до суду обґрунтоване заперечення щодо заявлених банком вимог. Але так буває не завжди. Трапляється, що про рішення суду боржник дізнається коли виконавець арештував рахунки чи наклав заборону на право керування автомобілем.

ІІ. Чи є сенс домовлятись з банком? Повертати кредит у розмірі, визначеному банком

На етапі судового розгляду, вважаю, що домовлятись з банком немає сенсу. Як правило, звернувшись до суду, банк не йде на жодні поступки та наполягає на погашені заборгованості у заявленому розмірі. Але, спробувати знайти компромісне рішення – це швидкий спосіб вийти із ситуації, тому треба використовувати кожну можливість.

Заявляючи вимогу про повернення кредиту, банки включають до суми заборгованості штрафи, пені, відсотки за користування кредитом та інші приховані платежі.

В цьому сенсі актуальним є питання чи повертати кредит у розмірі, визначеному банком? Відповідь – однозначно НІ! Судова практика в цьому питанні – на Вашій стороні. Суди працюють за принципом «скільки брав – стільки поверни», приймаючи рішення про стягнення боргу в розмірі кредитного ліміту. Я вважаю такий спосіб розв’язання спору найбільш справедливим.

Звичайно є і інша практика, де суди повністю відмовляють банкам у стягненні боргу у зв’язку із включенням до нього штрафів і відсотків. Але на мою думку, такий спосіб вирішення спору все одно не вирішить ситуацію з банком, який в подальшому зможе Ваш борг продати колекторам.

ІІІ. Чого очікувати, якщо банк подав до суду?

Якщо Ви займете пасивну позицію, то скоріш за все суд винесе рішення на користь банку. Далі примусове виконання. Банк звернеться до державного або приватного виконавця для того, щоб накласти арешт на грошові кошти, транспорт, квартиру або земельну ділянку. Виконавець наділений широкими правами та буде прикладати максимум зусиль для того, щоб Ви погасили заборгованість перед банком будь-яким способом, адже це його гонорар.

IV. Як діяти, якщо Ви дізнались, що банк подав до суду?

Роботу по кредитному спору потрібно починати з ознайомлення з матеріалами справи і входження в процес з урахуванням вимог процесуального закону: перегляд заочного рішення або поновлення строку на апеляційне оскарження.

Тому як і коли Ви дізнались про те, що банк подав до суду має значення для початку роботи.

Далі рекомендую звернутись до адвоката, який має позитивний досвід вирішення кредитних спорів для підготовки обґрунтованого заперечення що заявлених банком вимог.

Крім того, адвокат, як Ваш представник бере участь у судових засіданнях, що зводить комунікацію з банком до мінімуму.

Після отримання довідки про наявну заборгованість, при перетині держкордону необхідно пред’явити: паспорт для виїзду за кордон, свідоцтво про народження, довідку ДВС про наявну заборгованість зі сплати аліментів.

V. Які ціни на послуги адвоката, якщо банк подав до суду?

Ціна послуг кредитного адвоката визначається індивідуально і залежить від складності справи, розміру кредитного боргу та інших обставин. В середньому це 15 000 – 30 000 грн.

Звертайтесь, зможу знайти вихід з будь-якої ситуації.

Тому обрання оптимального варіанту виїзду дитини за кордон без згоди батька залежить від конкретної ситуації та наявності певних документів. 

Моя практика вирішення кредитних спорів:

Справа № 537/1482/19  – банк просив 12 000 грн. – суд задовольнив 2 600 грн.

Справа №  524/9341/19 – банк просив 128 000 грн. – суд задовольнив 16 000 грн.

Справа № 361/5156/20 – банк просив 42 600 грн. – суд задовольнив 22 000 грн.

Є питання - залишайте замовлення



    Банк подав до суду. Чого очікувати?

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Догори